CREDITEXPRESS kúpil inkasnú spoločnosť v Českej republike a na Slovensku

CREDITEXPRESS kúpil inkasnú spoločnosť v Českej republike a na Slovensku

Budapešť, 29. 5. 2014

Skupina CREDITEXPRESS dnes oznámila akvizíciu 100% podielu v spoločnostiach TRANSCOM WORLDWIDE SLOVAKIA s.r.o. a TRANSCOM WORLDWIDE CZECH REPUBLIC s.r.o.

Obchodná transakcia bola súčasne podpísaná a uzavretá. Vlastníkom sa stal CREDITEXPRESS Group BV so sídlom v holandskom Amsterdame.

Nová dcérska spoločnosť CREDITEXPRESS mala za rok 2013 súhrnný obrat 4.8 miliónov Euro.

Skupina CREDITEXPRESS bola založená v roku 1999. Dnes je jedným z akcionárov SVEA EKONOMI, vedúcou spoločnosťou v Severnej Európe, ponúkajúc od roku 1981 finančné a administratívne služby ako faktoring a služby v oblasti správy pohľadávok.

Skupina CREDITEXPRESS je dnes jednou z najväčších inkasných spoločností v Strednej Európe, zamestnávajúca viac ako 1 200 ľudí v 14 krajinách (Bulharsko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Česká republika, Chorvátsko, Maďarsko, Macedónsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko a Ukrajina).

Obchodný model skupiny CREDITEXPRESS je založený na komplexných službách v oblasti credit managementu a pokrýva všetky fázy inkasného procesu (skoré inkaso, mimosúdne inkaso, právne inkaso, monitoring pohľadávok). Skupina je aktívna aj v oblasti odkupovania pohľadávok. V posledných dvoch rokoch skupina v spoluprácu s jej finančnými partnermi odkúpila pohľadávky za viac ako 2,2 miliardy Euro v 11 krajinách.

Viac informácií o skupine CREDITEXPRESS nájdete na www.creditexpress.eu

Pre viac informácií kontaktujte prosím:

Balazs Pados, CEO

Tel.: +36 20 938 9294

Krisztina Boros, CFO

Tel.: +36 20 247 1576

Zbyněk Kadidlo, Country Manager CZ & SK

Tel.: +420 775 755 117